Finał Świątecznej Zbiórki Żywności

Z przyjemnością informujemy, że finał 21 Świątecznej Zbiórki Żywności, która odbyła się w dniach od 1 do 3 grudnia b.r. to prawie 2,5 tony zebranych produktów! Ofiarność darczyńców w tegorocznej edycji to naprawdę powód do radości. Tym większej, że w tym roku zbiórka odbyła się na terenie 11 sklepów, a nie jak poprzednio 14 – pokreśla Janina Lenarczyk koordynator zbiórki z ramienia Centrum Wolontariatu działającym przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” w Olkuszu.

Przez cały ubiegły weekend wolontariusze z 6 olkuskich szkół ponadgimnazjalnych – I LO, II LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3 oraz ZS nr 4 wraz z opiekunami pełnili dyżury w 11 sklepach na terenie naszego miasta, zachęcając kupujących do podzielenia się zakupami. Nasza akcja na stałe wpisała się w przedświąteczny krajobraz naszej małej ojczyzny. Dzieląc się tym, co mamy, solidaryzujemy się z tymi, którzy mają niewiele albo prawie nic. Ten piękny gest dobroci i ofiarności buduje naszą tożsamość i wzmacnia poczucie wspólnoty. Dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnych Klubów Wolontariatu, ich opiekunom, sklepom – dyskontom Biedronki, Lidla, Lewiatana a także Stokrotce, Ledi, PSS „Społem” oraz sieci Delikatesów, a przede wszystkim darczyńcom.

Niech zbliżające się Święta będą pełnym spokoju i radości czasem dzielenia się miłością nie tylko z tymi, których kochamy, ale i tymi, którzy wokół nas potrzebują być zauważeni.
Dziękujemy!!!

Wolontariat NGO.pl - małopolskie

Źródła nie znaleziono